- - - -
 
Argan Yağı Nedir?
 

Argan Ya, Argan Aacnn meyvelerinden özenle ve büyük bir sabrla ilenerek elde edilen, az üretildii için kymetli olan bir yadr. Dünyada Argan aacnn yetitii tek yer Fas'n güney bat sahilleridir. Argan aac bu özellii nedeni ile UNESCO tarafndan koruma altna alnm bir aaçtr. Argan yann elde edilmesi önemli bir süreçtir. Tamam ile doal ve yüzyllardr kullanlan geleneksel yöntemlerle elde edilmelidir. Modern ve mekanik sistemlerle elde edilen argan ya doal performansn kaybetmektedir.

Doann biz insanlara esiz nimetlerinden biri olan Argan Ya, yüzyllar boyunca Fas'l yerel kadnlar tarafndan pek çok amaç için kullanlmtr. Ancak bugünkü ününü doal kozmetik ve salk ürünü olarak kullanlmas ile elde etmitir. Özellikle son yllarda, Avrupa ve America'da doal salk, kiisel bakm, güzellik ve kozmetik ürünlerine insanlarn ilgisinin artmas ve kimyasal ürünlerin salksz olmalar, insanlar doal yöntem ve ürünlere yöneltmitir. Argan Ya, E vitamini yönünden, cilt bakm ve salk amaçl olarak kullanlan dier doan ürünlerden (palmiye ve zeytin ya vs.) birkaç misli daha üstündür.
Doal Yaps içinde ;

  • 70 mg üzerinde E vitamini
  • 47,1% oranda Omega 9 olarak bilenen "Oleik Asit"
  • 33,8% orannda Omega 6 olarak bilenen "Linoelik Asit" içerir.
  • Ayrca yüksek oranda "Tekoferol" "Squqlene" "Steroller" ve "Polifenoller" gibi bileenlere sahiptir.


Argan Ya Faydalar
Argan Ya, içerdii yüksek oranl E+ vitamini sayesinde dier güzellik, cilt bakm ve salk amaçl doal ürünlerden çok daha etkili bir üründür. Tüm dünyada güzellik ve kozmetik ürünü olarak kullanlmann ötesinde cilt bakm, saç ve trnak bakm ve sal için kullanlmaktadr.
Argan Ya, pekçok uzman tarafndan Egzama ve Sedef hastal için önerilmektedir.


Argan Ya'nn Cilde Faydalar
Argan Ya, cilde uygun ekilde uyguandkdan sonra deri tarafndan oldukça hzl bir ekilde emilir. Bu durum deride hzl bir nemlenme salar. çerdii E vitamini ve dier bileenler sayesinde, cildi kuru ve ölü deri hücrelerinde arndrarak, deri hücrelerinin yenilenmesini salar.

Argan yann, insan cildindeki en belirgin özellii ise, ciltteki çatlak, krklk ve derideki küçük gözekleri iyiletiren "ANTI AGING" özelliidir. Bu özellik sayesinde insan cildinde yalanmann etkileri giderilmi olmaktadr.
Fas'l yerel halk, uzun ylardr, dudak ve cilt çatlaklarnn ve krklklarn tedavisinde "Argan Ya" kullanmaktadr.


Argan Ya'nn Saça Olan Faydalar
nsan bedeninde yalanmann en önemli ve belirgin özelliklerinden biride saç tellerindeki doal deiikliklerdir. Orta yalarla birlikte, deri içindeki saç kökleri ve saç telleri kurumaya, nemini ve parlakln kaybetmeye balar. Bunun neticesinde saç telleri zamanla incelir ve dökülür.
Bu durumun tedavisinde kullanlan en etkili çözümlerden biride E vitamini takviyesidir. Argan Ya içerdii yüksek E vitamini sayesinde, saç diplerine ve saç tellerine doru ekilde uygulanrak, saç derisi saç kökleri ve saç tellerine doal yollarla E vitamini takviyesi yaparak, saç tellerinin köklerden uçlara dek nemlenmesini parlakln geri kazanmasn salar. Ayrca saçlara gerekli bakm yaparak incelme ve dökülme sorunlarn ortadan kaldrarak dolgun ve parlak saç tellerine kavumanz salar.


Argan Ya ile Vücut Bakm

Argan Ya, insan vucudunda hemen her bölgeye kolayca uygulabilir doal bir madedir. çerdii yüksek E vitamini sayesinde ciltdeki kuruma, çatlaklar ve olabilecek bir çok dermotolojik rahatszlklar cildi nemlendirerek ve cilt hücrelerini yenileyerek tedavi eder.


Vücut Bakm
Argan Yan akamlar yatmadan önce uygulaynz. Alnacak lk bir du sonras vucudunuz ter ve dier yabanc maddelerden arnacandan, Argan yann uygulama esnasnda direkt olarak cildinizle temas etmesini salam olursunuz. Bu ekilde yan etkisini daha fazla hissedersiniz.

Argan Yan cilde uygulamak için, dudan sonra elineze bir kaç damla argan ya aln ve vucudunuzda uygulamak istediiniz bölgeye yavaca ve oval hareketlerle bir kaç dakika uygulayn. Bayanlarda hamilelik sonras karn bölgesinde görülen çatlaklarn giderilmesi için bu bölgelere düzenli olarak yaplacak olan uygulama çatlaklarn giderilmesinde etkili olacaktr.


El ve Ayak Bakm
nsan cildinde yalanma belirtilerinin en çabuk görüldüü yerlerin banda el ve ayak derisi gelir. Bununla beraber el ve ayakdaki cilt katman di etmenlerle direkt temas halinde olduundan daha çabuk tahri olur. Cilt bakmnda bilenen mevcut yöntemeler genel olarak koruyucu yöntemler olarak nitelenebilir. Ancak el ve ayaklardaki cilt arazlarn giderilmesi için cilt hücrelerinin yenilemnesini birincil derecede önemlidir.
Argan yan elleirniz lk ve bol su ile ykayp duruladkdan sonra, parmaklarnza bir kaç damla Argan Ya alarak yavaca uygulayn. Düzenli olarak bir kaç gün yaplacak uygulamadan sonra, özellkle ellerinizin üst ksmlarnda, parmak boumlarnzda ve trnak diplerinde etkisini göreceksiniz. Ayrca ayn uygulamay bileklerinizde ve dirkeslerinizde de yapabilirsiniz.


Yüz Bakm
nsan vucudunda d etmenlerle direkt temas halindeki en belirgin bölge yüzümüzdür. Kn ar souklar cildimizi kurutur, yazn ise günein ultraviyole nlar cildimizi yakar ve kavurur. Ayrca yaadmz çevredeki eitli gazlar (egzos vs.) hava içerisindeki dier yabanc maddeler cildimize zarar verir. Bu yüz bölgesindeki cilt hücrelerinin ölmesine böylece cildi kuru ve çatlaklarla dolu olmasna neden olur.

Böyle bir görünümü ortadan kaldrmak için çeitli kimyasal bazl kozmetikler vardr. Ancak bunlarn hiç biri cilt hücrelerinin yenilenmesine ve krklklarn giderilmesine yardmc olur. Argan Ya içerdii yüksek E vitamini sayesinde cildin doal yollarla nemlenmesini ve yüz bölgesindeki cilt hücrelerinin yenilenmesini salar. Bu yenilenme bata krklk ve çatlaklarn giderilmesi, sivilce ve kahverengi noktarn yok edilmesininde en etkili yöntemdir. Ayrca Argan Ya içerdii meddeler ve nemlendirme özellii nedeni ile insan vucudunu günein ultraviyole nlalrnda koruyan etkli bir yapdr. Pekçok kozmetik firmas tarafndan güne ya etken meddesi olarak kullanlmaktadr.

Argan Ya'n akamlar dudan sonra veya gün içerisinde yüzünüzü bol su ile ykay kuruladkdan sonra parmanza bir kaç damla alarak istediiniz bölgeye yava ve oval hareketlerle uygulayn. Özllikle boyun, göz alt ve aln bölgesin de bulunan krkl ve cizgilere uyguladnzda etkisini göreceksiniz.


Trnak Bakm
Argan Ya trnak bakmnda genellikle limon suyu ile birlikte kullanlr. Eit miktarda limon suyu ve argan yan iyice kartrnz. Bu karm içinde 10 dakika kadar trnaklarnz bekletiniz. Haftada bir yada iki sefer yapacanz bu ilem, çabuk krlan trnaklarnzn dayanklln artracak ayn zamanda, parlak bir görünüm kazandracaktr. Bu ilemi gece yatmadan önce yanz. Bu ilem yapldkdan sonra bir kaç saat trnaklara kimyasal maddelerin (oje - aseton ve detarjanlar vs.) temas etmemesi gerekir.


Saç Bakm
Argan ya, cilt ve trnak bakmnda olduu gibi ,saç derisi ve saç bakmndada etkili bir doal üründür. Saç derisine uygulandnda ölü saç derisini yenileyerek saç köklerini besler. Salkl ve beslenmi saç kökleri, kökünden ucuna kadar salkl saçlara kavumanza yardmc olur. Ayrca beslenen ve yenilenen saç derisi sayesinde kepek ve saç dökülmesi gibi olumsuzluklarda ortadan kalkm olur.

Ayn elikde saç tellerine uygulandnda krk ve tahri olmu saç tellerinizin iyilemesine ve krklarn giderilmesini salar. Ayn zamanda nemlendirici özellii sayesinde canl ve saplkl bir saç görüntüsüne kavuursunuz. Argan yann saçlara hafta da birkaç kez uygulanmas yeterli olacaktr.

Bir kaç damla Arga yan, avucunuza aln ve avcunuzda hafifçe ovuturarak elinize datn. Yal el ve parmaklarnzla saçlarnza ve saç denize uygulamanz yeterli olacaktr.
Uyguladnz bu masajdan sonra saçlarnz lk bir havlu ile sarn ve bu eklde yaklak bir saat kadar bekleyin. bu sire içinde Argan ya tamam ile saç derinize ve saç tellerinize teneffüs edecektir. Bu süre sonunda saçlarnz lk su ile ve az bir ampuanla durulayabilirsiniz. Saçlarnz mümkün oldunca doal yollarla kurutun ve elektrikli cihazlar kullanmamaya özen gösterin.


Masaj Uygulamas
Argan ya uyguland bölgede cilt hücrelerini yenileyebilmek için sadece vitami takviyesi yapmaz. Ayn zamanda kan dolamnda düzenler. Cilt hücrelerinin yenilenebilmesi için sadece dsal etkenler yeterli deildir. Ayn zamanda bölgese kan dolamnn da düzgün olmas gerekir. te bu nedenle Argan yann rahatlatc bir etkiside vardr.

Argan ya Avrupa ve Amerika'da masaj ya olarakda kullanlmaktadr. Dudan sonra birkaç damla argan yan avucunzda hafifce ovuturarak (bu avuturma yan ssn artmak içindir) vucudun hemen her bölgesine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Bu masaj bir yandan cildinizin yenilenmesine yardmc olacak, bir yandan da kan dolamnz dengeleyerek rahatlamanza yardmc olacaktr.

 

   
Mesafeli Satış Sözleşmesi
Gizlilik ve Güvenlik
İade Şartları